Jak czynić dobrze z Bożą Opatrznością? Książeczka z dnia skupienia z ks. Władysławem Zązelem
W najbliższą sobotę, 14 września 2024 r. spotkamy się w Świątyni Opatrzności Bożej na kolejnym 16. dniu skupienia. A już dziś w naszym serwisie można skorzystać z zapisu konferencji i homilii ks. Władysława Zązela, który gościł w wilanowskim Sanktuarium podczas poprzedniego 15. dnia skupienia.
– Ostomili, pokochani. Kie napytali na ten dzień skupienia dla dobrodziejów Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie kapelana Związku Podhalan spod samućkich Tater, to nie zdziwcie się, jak powieje holnym wiatrem, bo pewnie wam takiego było trza – rozpoczął swoje spotkanie ks. Władysław Zązel, prelegent 15. dnia skupienia. I mówił dalej:
Ten pomysł z Ducha Świętego, coby wybudować takie Wotum Wdzięczności Panu Bogu za Konstytucję 3 maja, dwieście trzydzieści dwa lata temu, doczekał się spełnienia dopiero za naszych czasów, przy wielkim trudzie i staraniach kardynała Józefa Glempa, który do tej wdzięczności dołożył także wdzięczność za dwóch największych z rodu Polaków: słowiańskiego papieża Jana Pawła II, o którym Słowacki prorokował, że „on rozda miłość, jak dziś mocarze rozdają broń” [Pośród niesnasek Pan Bóg uderza], i Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego, który wszystko postawił na Maryję. To dzieło kontynuuje obecny ksiądz kardynał Kazimierz Nycz z udziałem współpracującego z nim obecnego proboszcza, księdza prałata Tadeusza Aleksandrowicza, który nie może spać, tylko wymyśla sposoby, jak docenić Darczyńców i okazać wdzięczność. A przede wszystkim szuka możliwości, jak się z wami spotkać, jak was nakarmić słowem Bożym i dać okazję do zapoznania się z podobnymi dobroczyńcami z całej Polski i z zagranicy.
Konferencja pt. Jak czynić dobrze z Bożą Opatrznością? obfitowała w wiele wskazań moralnych dotyczących współczesności i naszego codziennego życia.
– Po to chodzimy do kościoła, by stawać się lepszymi, by zachowywać więź i z Panem Bogiem, i z bliźnimi. By tak było, potrzebujemy naszych 10 palców. Aby osiągnąć szczęście wieczne, trzeba się dorobić dziesięcioma palcami – mówił z wielkim animuszem podczas homilii, kapelan Związku Podhalan, która była dopełnieniem wskazań wypowiedzianych w konferencji.
Zachęcamy do pochylenia się nad lekturą tej książeczki. Ucieszy ona zwłaszcza te osoby, które nie mogły tego dnia pojawić się w wilanowskim Sanktuarium. Niech zapisane tu słowa ks. Władysława staną się drogowskazem, dzięki któremu każdy odnajdzie właściwy kierunek w swoim życiu prowadzący do życia wiecznego.
>>TUTAJ<< do pobrania pdf książeczki z 15. dnia skupienia