Świątynia wciąż rośnie!
To był trudny rok dla wszystkich. Wiosną wybuchła pandemia Covid-19, a konieczne środki bezpieczeństwa utrudniły wiernym uczestnictwo w nabożeństwach. Błogosławieństwem dla tysięcy osób stały się codzienne internetowe transmisje Eucharystii, prowadzone ze Świątyni Opatrzności Bożej.
- Transmisje te mogliśmy realizować dzięki podjętym wcześniej decyzjom o inwestycjach w instalacje pozwalające na przesyłanie bardzo wysokiej jakości obrazu i dźwięku (kamer, serwera, łączy światłowodowych). I choć podejmując te prace nikt nie mógł przewidzieć wybuchu pandemii, to decyzje, jakie wówczas podjęliśmy były opatrznościowe. Dziś Słowo Boże głoszone w Świątyni dociera do setek tysięcy wiernych, nie tylko z Polski, ale również z zagranicy, ewangelizuje, jest źródłem pociechy i pokrzepienia, umacnia wiarę nadzieję i miłość w tym trudnym czasie, zaświadcza o sile i rosnącym znaczeniu tego niezwykłego Miejsca.
Ważną inwestycją była nowoczesna rozdzielnia elektryczna. Zapewnia ona właściwe funkcjonowanie sieci elektrycznej, a przede wszystkim bezpieczeństwo energetyczne i pożarowe i stabilność zasilania. Dodatkowo umożliwia włączenie do systemu agregatów prądotwórczych, szczególnie ważne podczas wielkich uroczystości, a także jest zabezpieczeniem na wypadek przerwania dostaw prądu.
- Nie można pominąć innych prac, służących wiernym, którzy chcą nawiedzać Świątynię osobiście i uczestniczyć w liturgii. To między innymi instalacja umożliwiająca przesyłanie dźwięku pomiędzy głównymi częściami Świątyni, wyposażenie chóru w elementy elektroakustyczne dla zespołów muzycznych i chórzystów, a także system umożliwiający organiście zdalną obsługę telebimów, na których wyświetlane są teksty liturgiczne.
Przy głównym wejściu znalazł swe miejsce poddany renowacji krzyż – świadek jej budowy. Wykonano go w 1999 roku, gdy wybrano miejsce, na którym stanie Wotum Narodu, a wokół były tylko pola. Poświęcony przez kardynała Józefa Glempa stał już na przyszłym placu budowy, gdy w czerwcu tego roku teren pobłogosławił z helikoptera Jan Paweł II.